Nr. Ref. 08/03/2024

Dla naszego Klienta, firmy doradczej świadczącej usługi księgowe i konsultacyjne w ramach prowadzenia działalości dla swoich partnerów biznesowych poszukujemy osoby na stanowisko Samodzielnej Księgowej/Samodzielnego Księgowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie pełnej rachunkowości dla jednego z klientów firmy. Biura Klienta znajdują się w ścisłym centrum Warszawy.

Zadania:

  • kontrola, rozliczanie, uzgadnianie kont księgowych,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodny z ustawą o rachunkowości
  • dokonywanie wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • sporządzanie sprawozdań i innych raportów na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrzne (m.in. banki, ubezpieczyciele, GUS, NBP),
  • terminowe i prawidłowe ustalanie wysokości należnych podatków: CIT, PCC oraz podatku VAT,
  • terminowe i prawidłowe sporządzanie i składanie w urzędach skarbowych wszystkich odpowiednich deklaracji, informacji, sprawozdań i innych deklaracji/dokumentów wymaganych przepisami prawa,
  • nadzór na poprawnością wystawianych faktur.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości, finansów lub ekonomii,
  • co najmniej 2-letnie doświadczenie przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych,
  • komunikatywny poziom języka angielskiego – warunek konieczny,
  • znajomość zasad i przepisów z zakresu rachunkowości, podatku VAT oraz podatków dochodowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu rachunkowości zarządczej będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych oraz deklaracji i innych dokumentów podatkowych,
  • odpowiedzialność i sumienność,
  • znajomość programu Optima,
  • chęć rozwoju i poszerzania swoich umiejętności.

Oferujemy:

  • umowa o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i umiejętności,
  • stabilną pracę oraz przyjazną atmosferę,
  • możliwość pracy hybrydowej (3 dni z biura, 2 dni z domu),
  • finansowane kursy języków obcych w czasie pracy,
  • ubezpieczenie medyczne, pakiet multisport, karty lunchowe sodexo,
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • nowoczesne biuro w centrum Warszawy.