Nr.Ref. 01/08/2022

Dla naszego klienta, dużej firmy handlowej z siedzibą w Poznaniu poszukujemy osoby na stanowisko Managera Zespołu Projektów Operacyjnych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie zespołem Kierowników Projektów prowadzących projekty związane z optymalizacją procesów i rozwojem technologii wspierającej sprzedaż, pracowników oraz obsługę klienta.

Zadania:

  • zarządzanie portfelem projektów operacyjnych realizowanych dla Departamentu Franczyzy, Operacji i Sprzedaży dużej firmy handlowej,
  • prowdzenie Zespołu Project Managerów, rozwój ich kompetencji oraz dbanie o jakość prowadzonych projektów,
  • wdrożenie usprawnień w metodyce zarządzania portfelem projektów w ramach pracy biura projektowego,
  • organizacja i prowadzenie procesu governance dla portfela projektów,
  • monitorowanie i raportowanie postępu realizacji inicjatyw w danym obszarze,
  • usprawnienie mechanizmów monitoringu efektywności projektów (KPI),
  • kontrola i analiza realizacji portfela projektów względem najważniejszych KPI,
  • raportowanie statusów portfela projektów przed zarządem spółki,
  • rozwój i rozbudowa zespołu koordynatorów projektów,
  • zarządzanie informacją i komunikacją,
  • ciągłe doskonalenie procesów zarządzania oraz identyfikowanie usprawnień i narzędzi,
  • szerzenie kultury i standardów pracy projektowej w organizacji,
  • rozwój i utrzymanie dobrych relacji biznesowych z interesariuszami portfela.

Oczekiwania:

  • doświadczenie managerskie w ramach zarządzania zespołem koordynatorów projektow,
  • ekspercka znajomość tematyki zarządzania projektami oraz powiązanych narzędzi, metod, technik i procesów,
  • umiejętności zarządzania budżetem, kosztami i rentownością,
  • znajomość narzędzi zarządzania zasobami i ryzykiem,
  • doświadczenie w prowadzeniu projektów w metodykach mieszanych,
  • umiejętność pogodzenia wielu celów i terminów w kontekście szerszej perspektywy biznesowej,
  • przywództwo i rozwój zespołu: umiejętność mentorowania, coachingu i skutecznego przekazywania wiedzy innym,
  • wysokie zdolności komunikacyjne i prezentacyjne,
  • język angielski na poziomie biznesowym,
  • wysoki poziom determinacji do osiągania celów.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego w ramach struktur dużej i dynamicznej firmy,
  • zestaw niezbędnych narzędzi, w tym samochód służbowy,
  • benefity dodatkowe: karta sportowa, dodatki pracownicze, ubezpieczenie medyczne,
  • atrakcyjny pakiet wynagrodzenia razem z premią.