Nr. Ref. 02/06/2022

Dla naszego Klienta, dużej firmy handlowej poszukujemy kandydatów na stanowisko Senior Eksperta ds. ESG (raportowanie ,ujawnienia, certyfikacja), którego zadaniem będzie przygotowywanie merytorycznego wkładu do raportów ESG oraz współpraca z jednostkami certyfikacyjnymi.

Zadania:

  • definiowanie założeń biznesowych dla procesów ujawnień oraz wsparcie wdrożeń rozwiązań technologicznych w tym obszarze – współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi,
  • włączanie do procesów raportowania i certyfikacji ESG nowych jednostek organizacyjnych,
  • odpowiedzialność za merytoryczny wkład do procesów opracowania ujawnień pozafinansowych Grupy wg najlepszych standardów rynkowych i wymagań regulacyjnych związanych z ujawnieniami danych pozafinansowymi np. z ujawnieniami dotyczącymi klimatu,
  • strategiczne wsparcie jednostek organizacyjnych Grupy w adaptacji strategicznej, raportowej i procesowej w obszarze ESG,
  • współpraca w ramach działu ds. ESG oraz z innymi jednostkami organizacyjnymi w Grupie w celu realizacji strategii odpowiedzialności oraz innych kluczowych inicjatyw mających wpływ na wyniki w obszarze biznesowym i ESG,
  • koordynacja procesu niezależnej weryfikacji danych pozafinansowych w ujawnieniach Grupy,
  • koordynacja procesów zewnętrznych certyfikacji, konkursów i ratingów, etc. w obszarze ESG dla Grupy, np. EcoVadis, ISAE3000, AA1000, SA8000, etc.,
  • aktywne działanie w celu maksymalizacji uzyskanych certyfikacji/weryfikacji zewnętrznych, konkursów i ratingów w obszarze ESG (krajowych i międzynarodowych),
  • działania edukacyjne i inspirowanie osób zaangażowanych w procesy maksymalizacji wyników ESG, ujawnień oraz wyników certyfikacji wewnątrz organizacji oraz zarządzanie wiedzą w tym obszarze.

Oczekiwania:

  • doświadczenie w raportowaniu danych pozafinansowych wg najlepszych standardów rynkowych i wymagań regulacyjnych w tym zakresie,
  • doświadczenie w przygotowaniu oraz przeprowadzania spółek przez krajowe i międzynarodowe przeglądy i certyfikacje ESG,
  • znajomość dobrych praktyk w zakresie raportowania pozafinansowego lub zintegrowanego,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętność prowadzenia projektów i pracy w interdyscyplinarnych zespołach projektowych,
  • proaktywność, postawa – can-do, chęć uczenia się i rozwoju,
  • dobry humor i pozytywna energia do pracy.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • współpracę z profesjonalnym Zespołem w dynamicznie rozwijającej się Firmie,
  • odpowiedzialne stanowisko, możliwość wykazania własnej inicjatywy,
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji,
  • koszyk benefitów (multisport, opieka medyczna, ubezpieczenie, dofinansowanie do studiów i szkoleń),
  • możliwość rozwoju poprzez aktywne uczestniczenie w interesujących projektach biznesowych i szkoleniach.