Nr. Ref. 01/06/2022

Dla naszego Klienta, dużej firmy handlowej poszukujemy osoby na stanowisko Eksperta ds. Klimatu i Dekarbonizacji. Głównym zadaniem osoby na tym stanowisku będzie strategiczne podejście do zmniejszania śladu węglowego firmy w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju.

Zadania:

  • współtworzenie i nadzorowanie flagowych inicjatyw firmy z obszaru dekarbonizacji oraz szerzej minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
  • tworzenie i nadzorowanie wdrożenia planu mitygacji ryzyk klimatycznych,
    współtworzenie, nadzorowanie i rozwijanie systemu związanego z monitorowaniem i zarządzaniem emisjami gazów cieplarnianych do atmosfery,
  • aktywne uczestnictwo w monitorowaniu realizacji celów i inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz ulepszanie systemów raportowania,
  • inspirowanie organizacji nowymi pomysłami/projektami/ideami z obszaru Zielona Planeta,
  • budowanie zaangażowania wokół realizowanych inicjatyw i wpływanie na organizację, aby podejmowała decyzje mając na uwadze cele i zobowiązania środowiskowe,
  • bezpośrednia współpraca z Zarządem, Działem ds. ESG, zewnętrznymi ekspertami oraz z innymi jednostkami w realizacji zadań z obszaru Zielone Planeta

Oczekiwania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku w przedsiębiorstwie, NGOs lub/i firmach doradczych,
  • bardzo dobre zrozumienie zagadnień związanych ze zmianami klimatycznymi i zrównoważonym rozwojem,
  • zainteresowanie tematami ESG w szczególności w obszarach dekarbonizacji, energii, cyrkularności, sustainability, minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
  • łatwość w przyswajaniu, analizie i wyciąganiu wniosków z dużych zbiorów informacji ilościowych i jakościowych,
  • umiejętność posługiwania się narzędziami i programami wspierającymi analizy np. Excel, PowerBi, etc.,
  • umiejętność strategicznego myślenia, branie odpowiedzialności za powierzone zadania oraz proaktywność,
  • wysoko rozwinięta umiejętność organizacji pracy własnej oraz umiejętność prowadzenia projektów i pracy w zespołach projektowych,
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie,
  • wykształcenie wyższe w obszarze: energetyka, nauka o klimacie, ekonomia, ochrona środowiska lub pokrewne.

Oferujemy:

  • pracę w firmie będącej jednym z liderów rynku o bardzo stabilnej sytuacji finansowej,
  • możliwość realizacji własnych inicjatyw oraz pomysłów,
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz system benefitów,
  • szansa rozwoju wewnątrz struktur organizacyjnych.